רפואה סינית - כוסות רוח, מוקסה, גוואשה GhaSha

טכניקות עיסוי וטיפול סיניות

צורת עיסוי זה התפתחה מהתרבות והפילוסופיה הסינית לפני כ־4000 שנה. עיסוי זה מתבסס על אנרגיית הצ'י (כלומר, בכל מקום שבו יש תנועה - יש שינוי והצ'י הוא המביא לשינוי זה) ומיושם באמצעות לחצים במקומות רגישים. הרגישות יכולה לנבוע מתנאי מזג אוויר ומלחצים שונים אשר עלול לגרום להרגשת כאב.

 

העיסוי מתבצע על ידי לחיצות חזקות בצמוד לעמוד השדרה ובגפיים. לרוב נעשה שימוש בשמן לעיסוי להורדת החיכוך בין המעסה למטופל.

 

טכניקת כוסות הרוח הנה יעילה ושימושית. כוסות רוח הן כלי באמצעותו אנו יוצרים וואקום אשר מעודד זרימת דם מחודשת למקום או ממנו החוצה.

טכניקה זו משמשת אותנו בשתי מצבים מנוגדים:

מצבי עומס- עודף דם, צ'י ותקיעות הגורמת לכאב

מצבי חוסר- אזור בו אין זרימה, נטייה לניוון, הידבקויות ועוד

הטיפול באמצעות כוסות רוח הינו טיפול של כ 20 דק' אשר ניתן גם לשלבו בטכניקות מגע שונות.

 

הכוסות ניתנות לשילוב בטיפול או יכולות לעמוד כטיפול בפני עצמו.

בעזרת הטיפול  בכוסות הרוח , ניתן לטפל בבעיות אורטופדיות , מצבי דלקת, הידבקויות, חוסר זרימת צ'י ודם, ולהקל על כאבים ראומטיים ומתח שרירים.

 

גוואשה הינה טכניקה של גירוד / המרצה של העור להשגת זרימה מחודשת באזור, המשמשת במקרי עודף. טכניקה זו פשוטה ומשמשת בעיקר לאזור הצוואר, גב ושכמות.

 

פירוש המילה היפנית, מוקסה , הנו  צמח לבעירה,  המשמש כטכניקת טיפול ברפואה סינית.

את המוקסה מכינים מצמח הלענה. המוקסה, הידועה כצמח מרפא יאנגי, הינה שיטת חימום המהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית. יכולה לעמוד כטיפול בפני עצמו או כתוספת לשיטות טיפול אחרות . החימום מתקבל על ידי שרפת צמח הלענה ברמות עיבוד שונות, על פי האפקט הרצוי. ישנן צורות רבות לשימוש במוקסה. הידועה מכולן היא שימוש ב"מוקסה סטיק" – נייר אורז שמולא בתערובת של עלי לענה טחונים ביחד עם סיבי כותנה. ניתן גם לשים את התערובת ישירות על האזור הרצוי

 

שלח
תודה רבה!
הטופס נשלח בהצלחה

שם:

שדה חובה

 

טלפון:

שדה חובה

 

דוא"ל:

שדה חובה

 

הודעה:

שדה חובה

 

צור קשר